חמשת היאכטות הארוכות ביותר בעולם

היאכטות היקרות בעולם 10 מאי

חמשת היאכטות הארוכות ביותר בעולם

5 היאכטות הארוכות  בעולם – גן עדן צף

יאכטות תפסו את דמיונם של רבים בכל העולם ושום דבר לא מסמל מותרות יותר מהבית הצף המושלם. המונח יאכטת יוקרה מתייחס לכל כלי בדמות רכוש פרטי המאויש על ידי צוות והוטבע בתחילת המאה ה-20 כאשר שייט תענוגות הפך למציאות עבור רבים.

אפיון יאכטות ברשימה של הכלים המרשימים ביותר הוא לא מטלה קלה. רבם משתמשים באורך כגורם מכריע בנוגע לכלים הגדולים ומרשימים ביותר, אבל במובן טכני, זוהי מדידה גסה מאוד בשביל להכריע יאכטה על פי גודלה. המדידה הזו של מסת היאכטה ומה שהיא יכולה לסחוב. הנה דוגמא טובה ליאכטה אשר נבנתה מעץ מלא ובעלת מסה גדולה.

 

אבל אורך הוא אכן מוחשי יותר והוא גורם משפיע מאוד על החלטת הסטטוס של היאכטה.  במהלך סיווג היאכטות הפרטיות בעולם לחמשת הטובות ביותר על פי אורך, קיימות 6 יאכטות שעולות בשיחה כמתמודדות ברורות. האמת היא שהיאכטה הגדולה בעולם עוד לא יצאה לאור ותתמודד על המקום הנחשק בסוף 2008.

רוב הספינות הארוכות ביותר בעולם נבנו באירופה, ורק יאכטות כוכב הפלטינום\זהב נבנו במלכויות הערביות המאוחדות. כיום גרמניה היא המדינה המצליחה ביותר ביצירת יאכטות עם החברה "לורסן" שאחראית על בניית שלוש מהיאכטות ארוכות בעולם. הטרנד הזה של שליטה אירופאית בתחום גם בא לידי ביטוי בשייט יאכטות וברוקרים של יאכטות. חברות תיווך של יאכטות מוכרות חלק מהיאכטות הארוכות ביותר בעולם, ובכך הופכות סוגים כאלה של כלי שייט לנגישים יותר.

 

יאכטת כוכב הזהב

היאכטה הגדולה ביותר עד היום, כוכב הזהב גם ידועה בתור כוכב הפלטינום והיא בהחלט מראה מדהים. יצאה לאור בדובאי באפריל 2006, היאכטה הזו באורך   160 מטרים, הבעלים שלה הוא השיח של דובאי. היאכטה תחילה נוצרה עבור הנסיך ג'פרי בולקיה מברוני בשנת 1996,  אבל כשכל הרכוש שלו אזל שנתיים לאחר מכן, הבנייה נעצרה לצמיתות. השלד הבנוי למחצה עגן בנמל גרמניה עד שהפרויקט נרכש על ידי מוחמד בן ראשיד אל-מקטום, יורש העצר של דובאי. השם של היאכטה וגם המאפיינים שלה נשמרו בסוד, אפילו לאחר היציאה שלה לאור היו שמועות על מאתרי טילים שלו הוכחו או הוכחשו. עם השם מקורי כוכב הזהב, נאמר שהשיח של דובאי העדיף את השם כוכב הפלטינום המחוכם יותר בעוד שהשמועות האחרונות פשוט דבקו לשם "היאכטה הארוכה ביותר בדובאי".

יאכטת החמנייה

באורך 155 מטרים, החמנייה היא היאכטה השנייה באורכה וכיום גם אחת היאכטות הצעירות ביותר.  העיצוב שלה הוא ערבי ברובו, אפילו שנבנתה בגרמניה, דבר הרומז על כך שהיא נבנתה עבור בעלים מזרח-תיכוניים והעיצוב הייחודי שלה כולל תורן משולש ומשפך כפול. הבעלים עד כה אינם ידועים אבל שמועות קיימות על כך שהיא תהיה היורשת הבאה של האל סעיד  בגלל הצבע והמאפיינים שלה. היאכטה "אומני רויאל אל סעיד"  בת יותר מ-25 שנים ונבנתה במקור באיטליה.

יאכטת הנסיך עבדול אזיז

הספינה השלישית בגודלה בעולם נבנתה בשנת 84 ומחזיקה בתואר של הגדולה ביותר שנבנתה במאה ה-20. הנסיך עבדול אזיז, שנבנתה עבור הנסיך הסעודי, שלטה באוקיינוס עם התואר של הספינה הגדולה ביותר בעולם למעלה מ-20 שנים עד הבנייה של כוכב הזהב\פלטינום. הפנים של היאכטה נבנה מחדש ישראל בשנת 2002 כדי ליצור מראה מודרני ויוקרתי יותר. 65 חברי צוות דרושים כדי לגרום ליאכטה לשוט והיא יותר דומה לספינת תענוגות מיאכטה פרטית.


אל סלאמה

האל סלאמה היא אחת מהיאכטות המסתוריות ביותר ששטות כרגע בגלל שמעט מאוד ידוע על המאפיינים שלה מאז שהיא שוחררה, ובכך משאירה שמועות סביבה בנוגע לעיצוב המיוחד שלה והמגע היוקרתי שלה. לחברה "יאכטות לורסן" בגרמניה ניתנו שנתיים כדי לסיים את הבנייה של היאכטה הזו באורך של 139 מטרים, ובכך הם הפכו את בנייתה להישג משמעותי. בבעלותו של הסולטן בן עבדול אזיז, שר הביטחון הסעודי והבן של המלך המנוח פאחד של ערב הסעודית, האל סלאמה מהווה את כל המאפיינים המצופים של יאכטה בגודל כזה, הכוללים בית קולנוע  פרטי וג'קוזי, אבל השמועות אומרות שקיימים מאפיינים נוספים שבאמת מפרידים אותה מאחרות. בריכת השחייה הפנימית מכוסה בגג זכוכית היא מיוחדת והפנים שלה עוצב על ידי המעצב הבריטי הידוע טרנס דיסדייל.

 

השמש העולה

באורך 138 מטרים, השמש העולה היא היאכטה החמישית בגודלה ומהווה חמש קומות עם 82 חדרים כדי להכיל את האורחים ברי המזל שלה. היאכטה עלתה יאכטהלבעלים הנוכחיים שלה לארי  אליסון, המנכ"ל של התאגיד אורקל, ודיוויד גפן היא מעל 200 מיליון דולרים לבנייה. נבנתה על ידי לורסן בגרמניה מעיצובו של ג'ון בננברג, בשמש העולה יש מרחב מחייה של כ-8000 מטרים רבועים. קיימים מאפיינים רבים כדי לשמור על האורחים במצב רוח טוב עם מגרש כדורסל, ספא וסאונה וגם בית קולנוע עם מסך פלזמה ענק. מרתפי היין מבטיחים שתמיד יהיה משהו מיוחד לשתות וסיפון הטיק והמשטחים השחורים מדגישים את העיצוב היוקרתי.

אקליפס- מגיעה בקרוב

הבאזז סביב הבנייה של האקליפס שומר את קהילת אוהבי היאכטות מחכה בקוצר רוח ליאכטת הסופר המדהימה החדשה. בבעלותו של רומן אברומוביץ' ונבנתה על ידי בלוהם וווס בגרמניה, האקליפס מחזיקה בתגית מחיר של מעל 300 מיליון דולרים. עם יכולת לארח 24 אנשים, היאכטה הזו בנויה  ליוקרה ופרטיות. כמו כן כיאכט עם אמצעים לאנטי- פפראצי ועיצוב ייחודי שמפריד את הבעלים, האורחים והצוות.  המאפיינים על הסיפון כוללים שני משטחי נחיתה  עד לדיסקוטק, בריכה וחדר זכוכית עגול שמציעה נופים פנוראמיים, וגם צוללת פרטית.